021-22711116 info@royaieabi.com

آزمایشات علمی برای کودکان در تابستان

آزمایشات علمی برای کودکان در تابستان
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 19 تیر 1398
نوشته شده توسط ایلگار چلبیانی
خوانده شدن این مقاله: 209 مرتبه
امتیاز:
برای سایرین ارسال کنید: ایمیل

در این تابستان فرزندانتان را تشویق کنید تا آزمایش های علمی و عملی زیر را انجام دهند. این موارد به تقویت مهارت های مشاهده و کنجکاوی در کودکان کمک می کند.

آزمایش شناوری یا فرو رفتن

به همراه فرزند خود یک فرضیه بسازید. سپس برخی اسباب بازی ها یا وسایل مختلفی که می توانید استفاده کنید را جمع آوری نمایید. در مرحله بعد به همراه کودکتان، شناور ماندن یا فرو رفتن وسایل به داخل آب را مورد آزمایش قرار دهید.

کاوش و بررسی سطح صاف و سطح زبر

در این روش بچه ها به خوبی می توانند مفهوم اصطحکاک، صافی و زبری را درک کنند. در این بازی آزمایشی از ماشین های اسباب بازی آن ها روی سطوح مختلف، مانند شکل زیر استفاده کنید.

ساخت چتر نجات

می توانید به فرزندتان کمک کنید تا چتر نجات برای اسباب بازی هایش درست کند. در این بازی آزمایشی، برای ساخت بالن از وسایل پلاستیکی و پلی استری می توانید استفاده کنید.
به فرزندانتان کمک کنید تا یک بالن بسازند.

چه موجوداتی در خاک زندگی می کنند

بچه ها درباره محیط پیرامونشان بسیار کنجکاو هستند و به طور پی در پی در جستجوی چیزهایی هستند که ندیده اند. اجازه دهید تا کودکانتان، خاک باغچه ها را زیر و رو کنند و درباره موجودات داخل خاک بیشتر بدانند. در این بازی آزمایشی، حتما موارد امنیتی مورد نیاز کودک تأمین شود.

کوره خورشیدی آلمینیومی

حتما در دوران کودکی خود کوره های خورشیدی آلمینیومی را درست کرده اید. این بازی آزمایشی مهیج را با فرزندان خود انجام دهید. به آن ها کمک کنید تا بتوانند یک اجاق خورشیدی درست کنند و خوراکی هایشان را در آن گرم نمایند. از فویل های آلمینیومی و کارتن، برای ساخت اجاق خورشیدی استفاده کنید.

درست کردن حباب با کف صابون و ریکا

از جمله بازی های پرنشاط کودکانه در تابستان، می توان به حباب بازی اشاره کرد. به بچه های خود کمک کنید تا بتوانند با صابون و آب، کف درست کنند و از آن ها حباب بسازند.

شما چه نظری در مورد این مقاله دارید؟

ثبت نظر